پاسخ گویی و دریافت نظرات 021-42417000 | 021-91071072
تامین مالی جمعی ، سرمایه گذاری ، هم آفرین ، بورس ، فرابورس
تامین مالی جمعی ، سرمایه گذاری ، هم آفرین ، بورس ، فرابورس
مبلغ هدف (تومان) 5,000,000,000
سرمایه تامین شده (تومان) 5,000,000,000
مبلغ هدف (تومان) 5,000,000,000
سرمایه تامین شده (تومان) 5,000,000,000
زمان باقی مانده

به اتمام رسید

پیش بینی سود

35%

پیش بینی سود

35%

علاقه مندان طرح

271 نفر

درصد تامین شده

100%

نام شرکت : دانش مان اینترنت اشیاء دانش مان اینترنت اشیاء
وثایق:

اصل سرمایه

اصل سرمایه
مدت طرح: دوازده ماهه دوازده ماهه

تامین سرمایه تولید سامانه یکپارچه هوشمندسازی سکوهای نفتی

شرکت دانش مان اینترنت اشیا قصد دارد با تامین مالی از طریق سکوی هم آفرین اقدام به تولید محصولی نماید که به شرح ذیل میباشد:

این محصول ساخته شده مبتنی بر آخرین فناوری های روز دنیا در حوزه هوشمندسازی مبتنی بر اینترنت اشیاء است که  با نصب در سکوهای نفتی، پارامترهای کلیدی نظیر میزان انتشار گازهای سمی و قابل اشتعال و انفجار، دما، رطوبت، کنترل تردد و ملاحظات امنیتی لازم را مستقل از زمان و مکان به صورت بلادرنگ ارسال می‌ نماید.یکی از مزایای این سیستم پایش انتشار گازهای سمی و قابل اشتعال H2S و CH4 در سکوهای نفتی با قابلیت ثبت کلیه اطلاعات به صورت برخط است که انجام این مهم به همراه پردازش هایی که روی اطلاعات جمع آوری شده در بستر ابر انجام می شود، مانع انفجار سکو می گردد.

 • مجوزها: سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران،آژانس ارتباطات سازمان ملل ،اتاق بازرگانی ایران و اتریش، انجمن کارفرایاان cng و... 

شرکت دانش مان اینترنت اشیاء فعالیت خود را از ابتدای سال 1394 آغاز کرده است. با توجه به اهمیت فراوان اینترنت اشیاء و فراگیر شدن آن در دنیا، نیاز به بستری تخصصی جهت آموزش و توانمندسازی در حوزه‌ی اینترنت اشیاء احساس می‌شود. آکادمی اینترنت اشیاء با بهره‌گیری از توان متخصصین و نخبگان جوان کشور در راستای ایجاد این بستر تخصصی آموزشی گام برداشت.

همچنین این شرکت موفق به تولید محصولات متنوعی در این حوزه گردید.
یکی از این محصولات، محصول ساخته شده مبتنی بر آخرین فناوری های روز دنیا در حوزه هوشمندسازی مبتنی بر اینترنت اشیاء است که  با نصب در سکوهای نفتی، پارامترهای کلیدی نظیر میزان انتشار گازهای سمی و قابل اشتعال و انفجار، دما، رطوبت، کنترل تردد و ملاحظات امنیتی لازم را مستقل از زمان و مکان به صورت بلادرنگ ارسال می‌ نماید.یکی از مزایای این سیستم پایش انتشار گازهای سمی و قابل اشتعال H2S و CH4 در سکوهای نفتی با قابلیت ثبت کلیه اطلاعات به صورت برخط است که انجام این مهم به همراه پردازش هایی که روی اطلاعات جمع آوری شده در بستر ابر انجام می شود، مانع انفجار سکو می گردد.
این محصول قابلیت­های سخت افزای و نرم افزاری متنوع مبتنی بر اینترنت اشیاء دارد که مستقل از زمان و مکان اطلاعات خواسته شده را به صورت بلادرنگ برای فضای ابری و دیتاسنتر ارسال می­نماید و قابلیت مصورسازی اطلاعات را در قالب داشبورد نرم افزای مبتنی بر موبایل، نرم افزار دسکتاپ و تحت وب فراهم می نماید.

 • مشتریان طرح: وزارت نفت، شرکت­های تابعه و پیمانکارانی که روی سکوهای نفتی فعالیت می­نمایند.

 • کانال توزیع: از طریق شبکه­ های ارتباطی پارتنر نفتی شرکت دانش­مان اینترنت اشیاء (هلدینگ IPS)

قبل از سرمایه گذاری در طرح های معرفی شده در سکوی هم آفرین، سرمایه گذاران محترم می‌بایست نسبت به ریسک­های پیش روی خود شناخت لازم را داشته باشند. 

سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری هشدارهای مربوط به این ریسک­ها را مطالعه و تایید نمایند. بدیهی است سرمایه گذاری در طرح های سکوی هم آفرین به معنای مطالعه و پذیرش قوانین سکو و بیانیه ریسک می باشد.

این پلتفرم به عنوان یک سکوی تامین مالی جمعی، توسط شرکت فرابورس ایران تأیید شده است و بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و آیین نامه های فرابورس فعالیت می نماید.

فرصت های سرمایه گذاری پس از بررسی و ارزیابی در سکوی هم آفرین به نمایش گذاشته می شود و سرمایه گذاران می توانند از میان این طرح ها، طرح مورد نظر خود را انتخاب و با در نظر گرفتن ریسک های مربوطه، اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

سرمایه گذاری در طرح های نمایش داده شده بر روی سکوی هم آفرین، می تواند بسیار سودآور باشد، اما این امر ریسک هایی نیز دارد. اگر تصمیم به سرمایه گذاری در طرح های نمایش داده شده در سکوی هم آفرین را دارید ، قبلا باید از موارد زیر اطلاع کامل داشته باشید:

1. از دست دادن سرمایه

یکی از ریسک های سرمایه گذاری در طرح های تامین مالی جمعی، عدم توانایی متقاضیان تامین مالی برای بازپرداخت منابع سرمایه گذاری شده می‌باشد که به دلیل ورشکستگی یا به نتیجه نرسیدن طرح های سرمایه گذاری به وقوع می‌پیوندد. سکوی هم آفرین با ارزیابی موشکافانه طرح­ها و انتخاب بهترین گزینه ها و در برخی طرح ها با اخذ تضامین تعهد پرداخت این ریسک را به حداقل رسانیده است. 

2. ریسک عدم نقد شوندگی گواهی شراکت تا سررسید قرارداد

یکی از ریسک های مشارکت در تامین مالی جمعی از طریق پلتفرم تامین مالی جمعی، عدم امکان نقد شوندگی برای گواهی های شراکت تا زمان سررسید می ‌باشد.
در صورتی که سرمایه گذار بخواهد قبل از زمان سررسید اقدام به فروش گواهی نماید، بازار ثانویه ای برای این منظور بوجود آمده است. که نحوه فعالیت آن مطابق با آیین نامه فرابورس می باشد.   
سرمایه گذاران باید مطلع باشند علی رغم وجود بازار ثانویه، یافتن خریدار یا فروشنده برای طرح ها، ممکن است دشوار باشد.

3.  مدل پرداخت سود

در برخی فرصت های سرمایه گذاری نمایش داده شده بر روی سکوی هم آفرین ، در دوره های زمانی مشخص و یا پایان دوره سرمایه گذاری سود دریافت می کنید.

4- تنوع در سبد سرمایه گذاری

اگر تصمیم دارید در طرح هایی از نوع نمایش داده شده روی سکوی هم آفرین، سرمایه گذاری کنید، چنین سرمایه گذاری هایی بهتر است به عنوان بخشی از یک سبد متنوع انجام شود. این بدان معناست که شما بخشی از سرمایه قابل سرمایه گذاری خود را در چنین طرح هایی سرمایه گذاری کنید و بخش عمده سرمایه قابل سرمایه گذاری شما باید در دارایی های با ریسک کمتر سرمایه گذاری شود.

5-کمبود اطلاعات

یکی از ریسک های سرمایه گذاری در طرح های سرمایه گذاری جمعی، کمبود اطلاعات مربوط به این نوع سرمایه گذاری نسبت به سایر شرکت های متعارف در بازار سرمایه است. معمولاً در این نوع از سرمایه گذاری ها، فقط طرح توجیهی اقتصادی و صورت های مالی سالانه شرکت متقاضی منتشر می شود که نسبت به سایر شرکت های سهام عام موجود در بازار، اطلاعات کمتری در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرد.

سکوی هم آفرین با انتشار گزارشات دوره ای بنا دارد تا این ریسک را برای سرمایه گذار به حداقل برساند.

تذکر:

1-گزارش ارزیابی ارائه شده در سایت صرفا جهت اطلاع رسانی و شفاف سازی مطابق ماده25دستورالعمل تامین مالی جمعی می باشد و به هیچ عنوان جنبه توصیه ندارد.

2-امتیازدهی سنجش شده در گزارش ارزیابی براساس اعتبارسنجی داخلی سکوی هم آفرین بوده و به هیچ عنوان رتبه اعتباری و یا درجه بندی ریسک نمی باشد.

3-هر چند اصل سرمایه در طرح های دارای ضمانت نامه تضمین گردیده است ولی وجود تاخیر در واریز اصل و سود محتمل خواهد بود.

4-بدیهی است سرمایه­ گذاری در طرح­های سکوی هم­ آفرین به معنای مطالعه و پذیرش قوانین سکو و بیانیه ریسک می­باشد.

 
 • وثایق اخذ شده: تضمین توسط شخص حقوقی ثالث(شرکت علم گستر خاورمیانه) و چک شرکت دانش مان اینترنت اشیاء - هر چند اصل سرمایه در طرح های دارای ضمانت نامه تضمین گردیده است ولی وجود تاخیر در واریز اصل و سود محتمل خواهد بود.

 • گواهی شراکت طرح های سکوی تامین مالی جمعی هم آفرین اوراق بهادار محسوب میگردند و معاف از مالیات میباشند.

تامین سرمایه تولید سامانه یکپارچه هوشمندسازی سکوهای نفتی
 • موضوع تامین مالی جمعی: تامین سرمایه تولید سامانه یکپارچه هوشمندسازی سکوهای نفتی
 • نماد طرح: همآفردان
 • سرمایه مورد نیاز: 5,000,000,000 تومان
 • پیش بینی میزان سود: 35% سالیانه
 • زمان پرداخت سود: هر ماه
 • مدت زمان اجرای طرح: دوازده ماهه
 • تسویه/بازپرداخت اصل سرمایه: در پایان طرح
 • حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران حقیقی: 100,000 تومان
 • حداکثر مبلغ سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران حقیقی: 250,000,000 تومان
 • مشاهده گزارش ارزیابی
 • مشاهده قرارداد سرمایه گذاری
 • وثایق اخذ شده: تضمین توسط شخص حقوقی ثالث(شرکت علم گستر خاورمیانه) و چک شرکت دانش مان اینترنت اشیاء
 • مدل تامین مالی جمعی: شناور 
 • حداقل مبلغ تامین مالی برای موفقیت طرح:  50.000.000.000ریال(پنج میلیارد تومان)
 • گواهی شراکت طرح های سکوی تامین مالی جمعی هم آفرین اوراق بهادار محسوب میگردند و معاف از مالیات میباشند.
 • متقاضی موظف است متناسب با پیشرفت طرح گزارشات مالی را به عامل ارائه نماید.
 • پس از موفقیت طرح، وجوه جمع آوری شده در تاریخ 1402/08/17 جهت شروع اجرای طرح به حساب متقاضی واریز گردید.این تاریخ ملاک واریز سودهای دوره ای و بازگشت اصل سرمایه می باشد. متقاضی موظف است طبق این تاریخ تعهدات مالی خود را انجام دهد. پس از واریز وجوه سود یا اصل توسط متقاضی به حساب سکو، طبق قرارداد سکو حداکثر تا 2 روز کاری وجوه را به حساب سرمایه گذاران واریز می نماید.
 • سود مرحله اول طرح در تاریخ 1402/09/19 به حساب سرمایه گذاران عزیز واریز گردید.

 • سود مرحله دوم طرح در تاریخ 1402/10/18 به حساب سرمایه گذاران عزیز واریز گردید.

 • سود مرحله سوم طرح در تاریخ 1402/11/18 به حساب سرمایه گذاران عزیز واریز گردید.

 • سود مرحله چهارم طرح در تاریخ 1402/12/19 به حساب سرمایه گذاران عزیز واریز گردید.

 • سود مرحله پنجم طرح در تاریخ 1403/01/19 به حساب سرمایه گذاران عزیز واریز گردید.

 • پس از تکمیل دوره جمع آوری سرمایه و موفقیت طرح، شرکت فرابورس ایران برای سرمایه گذاران ​گواهی شراکت صادر می نماید. این گواهی در پروفایل سرمایه گذاران در سکوی هم آفرین قابل دریافت می باشد.
 • گواهی شراکت طرح های سکوی تامین مالی جمعی هم آفرین اوراق بهادار محسوب میگردند و معاف از مالیات میباشند.
مبلغ پرداختی 100,000 تومان
هر دوره سود 2,300 تومان
کل سود 28,000 تومان
برای ثبت نظر, لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.