پاسخ گویی و دریافت نظرات 021-42417000 | 021-91071072

درباره هم آفرین


معرفی سکوی تامین مالی جمعی هم آفرین 

سرمایه گذاری جمعی، فضای مناسبی را برای ملاقات شرکت های خصوصی و سرمایه گذاران منفرد فراهم می کند. هر شخصی با هر میزان سرمایه - هر چند اندک- می تواند در سرمایه گذاری جمعی شرکت کند. در این روش افراد در ازای دریافت سهام طرح در شرکت هایی که به دنبال سرمایه برای رشد هستند سرمایه گذاری می کنند. انتخاب این مدل، می تواند فرصت فوق العاده ای برای کسب سود قابل توجه فراهم کند و البته به مشاغل مورد اعتماد سرمایه گذاران کمک کند.

سرمایه گذاری جمعی سهام از طریق پلتفرم های(سکو) آنلاین صورت می گیرد. این پلتفرم ها شرکت ها و سرمایه گذاران را در کنار هم قرار می دهند

یک پلتفرم(سکو)سرمایه گذاری جمعی باید توسط یک عامل مجاز اداره شود و به عنوان "سکوی تامین مالی جمعی" از شرکت فرابورس ایران برای فعالیت مجوز دریافت نماید همچنین یک سکو باید خدمات تامین مالی جمعی را زیر نظر یک نهاد مالی ثبت شده در سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه نماید.

سکوی هم آفرین با دریافت مجوز از فرابورس با مدیریت شرکت سرمایه گذاری فاینتک خدمات تامین مالی جمعی را بصورت کاملا حرفه ای ارائه می نماید.

تیم هم آفرین:

مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری فاینتک: دکتر فرازمند

مدیر سکوی هم آفرین:  دکتر میرحسینی

مدیر توسعه محصول: مهندس جعفرپیشه

مدیر مالی:خانم مرتضوی

سرپرست اعتبارات و ارزیابی: مهندس اداوی

سرپرست فناوری اطلاعات: آقای شجاعی

مرکز تماس و روابط عمومی: خانم فتحی

سرمایه گذاری در هم‌آفرین

 سرمایه گذاران با مراجعه و ثبت نام در سکوی هم آفرین می توانند اطلاعات طرح های شرکت های متقاضی سرمایه را مشاهده کنند. این اطلاعات شامل: اطلاعات حقوقی و مالی شرکت ها ، معرفی طرح و مزیت های آن ،مدت زمان اجرا و سود مشارکت در طرح و... است.

سرمایه گذاران پس از مطالعه جزییات طرح ها، طرح مورد علاقه خود را انتخاب می کنند و وجوه مورد نظر خود را به صورت آنلاین به حساب طرح در سکو واریز می نمایند.

در صورت موفقیت طرح در جمع آوری مبلغ تعیین شده، وجوه از طریق سکو به حساب شرکت متقاضی واریز و اجرای طرح مطابق برنامه آغاز می گردد. اما اگر در زمان اعلام شده طرح موفق به تکمیل سرمایه نگردد وجوه جمع آوری شده از سرمایه گذاران به حساب آنها باز گردانده خواهد شد.

سرمایه گذاران می توانند از طریق داشبورد آنلاین، سرمایه گذاری های خود را پیگیری کنند. علاوه بر این، گزارش دوره ای و سالانه و در برخی موارد به روزرسانی های سه ماهه در مورد طرح به سرمایه گذاران ارائه خواهد شد.

نکاتی برای موفقیت در سرمایه گذاری جمعی

توجه داشته باشید که سرمایه گذاری جمعی سهام یک تجارت است و برای هر تجارتی، نیاز به آگاهی می باشد. در اینجا مواردی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.

با آگاهی کامل سرمایه گذاری کنید: در سکوی هم آفرین شرکت ها به صورت کاملا حرفه ای اعتبار سنجی می گردند و هر طرح پس از ارزیابی دقیق و دریافت تضامین لازم و اخذ نماد از شرکت فرابورس بر روی سکو منتشر می گردد. همچنین در طول مدت اجرای طرح نیز ناظر فنی مالی بر روند کار نظارت می نماید. اما با وجود همه این تدابیر واقعیت این است که تامین مالی جمعی نیز مانند سایر تجارت ها ریسک هایی دارد بنابراین قبل از سرمایه گذاری حتما با دقت جزییات طرح، نوع تضامین، درصد ریسک ،نحوه نقد شوندگی طرح و...را با دقت مطالعه و سپس اقدام به سرمایه گذاری نمایید.  

حتما از طریق سکوی مجاز سرمایه گذاری نمایید : مراقب وب سایت هایی که بدون داشتن مجوز از شرکت فرابورس ایران و بدون نظارت های تعریف شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام به جمع آوری وجوه می کنند باشید.

سرمایه گذاری جمعی باید فقط مستقیماً از طریق یک سکوی معتبر ثبت شده در شرکت فرابورس ایران و تحت نظارت نهادهای مالی مجاز از نظر سازمان بورس انجام شود.

مقایسه صحیح انجام دهید : سرمایه گذاری جمعی سهام یک سرمایه گذاری کاملا شرعی، شفاف و قانونی است که مستقیما سرمایه گذاران را به کارآفرینان موفق متصل می کند تا یک فعالیت اقتصادی واقعی،مطمئن و مولد انجام پذیرد. بنابراین نباید با سفته بازی و معاملات غیر رسمی مقایسه گردد.

در عین حال وقتی به مزایای آن نسبت به سایر مدل های سرمایه گذاری توجه گردد انگیزه های زیادی را برای بررسی و انتخاب این روش ایجاد می نماید.

از مزایای سرمایه گذاری جمعی برای سرمایه گذاران می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سرمایه گذاری در طرح هایی که سود علی الحساب به مراتب بیشتر و جذاب تری نسبت به سپرده گذاری بانکی دارند.
  • سرمایه گذاری در طرح هایی که سود علی الحساب حداقلی مشخصی دارند و نسبت به بازار سرمایه و خرید سهام ریسک کمتری دارند.
  • سرمایه گذاری در طرح هایی که از اطلاعات آنها اطمینان کامل داریم و به صورت شفاف از جزییات آن مطلع می شویم.
  • سرمایه گذاری در طرح هایی که دارای تضامین مناسب هستند .
  • سرمایه گذاری در طرح هایی که سکوی تامین مالی جمعی حمایت حقوقی از سرمایه گذاران را در آنها بر عهده گرفته است.
  • سرمایه گذاری در طرح هایی که دارای اوراق شراکت رسمی از شرکت فرابورس ایران هستند. و قابلیت خرید و فروش در بازار ثانویه فرابورس را دارند.
  • سرمایه گذاری در طرح هایی که ناظر مورد تایید فرابورس بصورت مستمر بر آنها نظارت می کند.
  • همچنین میتوانید برای اطلاع از ریسک‌های تامین مالی جمعی صفحه بیانیه ریسک را مطالعه کنید.

تامین مالی در هم‌آفرین

از طرف دیگر شرکتهای خلاق و موفق ، از طریق سکوی هم آفرین به شبکه گسترده ای از سرمایه گذاران بالقوه دسترسی دارند تا بتوانند از حمایت های مادی و معنوی این سرمایه گذاران استفاده کنند ، این مزیتی خارق العاده برای این شرکت ها است . زیرا می توانند به صورت دائمی از این ذخیره استراتژیک بهره مند گردند و ضمن اجرای طرح های متعدد خود ارزش سهام شرکت خود را نیز بصورت تصاعدی افزایش دهند.

برای مطالعه مزایای هم‌آفرین برای صاحبان کسب و کار به صفحه متقاضی سرمایه مراجعه کنید.

معرفی سکوی هم‌آفرین و مجوز‌های اخذ شده

>> دانلود فایل معرفی سکوی تامین مالی جمعی هم آفرین <<

 >> تصویر مجوز فعالیت سکوی هم آفرین <<

>مشاهده جزییات مجوزهای اخذ شده: شرکت فاینتک در سایت سازمان بورس و اوراق بهادار

>مشاهده جزییات مجوز اخذ شده تامین مالی جمعی: سایت شرکت فرابورس

>مشاهده گواهینامه سکوی تامین مالی جمعی هم آفرین: سایت شرکت فرابورس

>مشاهده طرح های تامین مالی جمعی در سایت شرکت فرابورس ایران: صفحه تامین مالی جمعی در سایت شرکت فرابورس